Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

sekretariat@zozmyszkow.pl

+48 34 31 582 00

SP ZOZ Myszków

Twoje życie ma znaczenie

Mapa

strony

Aktualności

List otwarty

Szanowni Państwo, Pacjenci i Mieszkańcy Powiatu Myszkowskiego,

Jako dyrekcja SP ZOZ w Myszkowie podejmujemy nieustanne działania mające na celu zapewnienie stałego i nieustannego dostępu do świadczeń medycznych w naszym szpitalu.

W związku z reformą służby zdrowia i przystąpieniem do Sieci Szpitali w 2017 roku zmieniono model finansowania z dotychczasowego kontraktowego na ryczałtowy. Założeniem zmiany miało być zapewnienie gwarancji lepszego finansowania szpitali oraz likwidacja kolejek pacjentów oczekujących. Tak się jednak nie stało. Obecnie po prawie roku funkcjonowania w nowym systemie okazało się, iż przeznaczone na nasz szpital finanse są zdecydowanie niewystarczające do prawidłowego funkcjonowania naszej jednostki. Dyrekcja mając na uwadze dobro pacjentów nieustannie alarmuje o pogarszającej się sytuacji nie tylko w naszym szpitalu ale w większości szpitali powiatowych na terenie naszego województwa i całego kraju. Działając w porozumieniu ze Związkiem Szpitali Powiatowych Województwa Śląskiego oraz Radą Powiatu Myszkowskiego podjęto w dniu 10 września 2018 roku uchwałę o wyrażeniu chęci przystąpienia do ogólnopolskiego porozumienia szpitali powiatowych wraz z ich organami założycielskimi w celu wspólnej reprezentacji szpitali powiatowych które jako najmniejsze jednostki pozbawione są możliwości negocjacji z Narodowym Funduszem Zdrowia.

 

Szeregiem działań podejmowanych przez Dyrekcję SP ZOZ w Myszkowie są nieustanne wizyty i rozmowy prowadzone w Narodowym Funduszu Zdrowia w Katowicach, jak również uczestniczenie naszych przedstawicieli na spotkaniach w Ministerstwie Zdrowia oraz Resortowych  Komisjach Sejmowych.

 

Dyrektor wystosował również szereg pism do m.in. Pana Prezydenta RP, Pana Premiera RP, Pana Ministra Zdrowia oraz parlamentarzystów i decydentów ziemi myszkowskiej w tym do Pani Poseł do Parlamentu Europejskiego Jadwigi Wiśniewskiej, Pana Posła na Sejm Mariusza Trepki, Pana Wicewojewody Śląskiego Piotra Kołodziejczyka – w których wskazujemy poważne problemy przed którymi stoi myszkowska służba zdrowia licząc na wsparcie i podjęcie dynamicznych działań mających na celu poprawę trudnej sytuacji finansowej.

 

Większość szpitali powiatowych na terenie województwa śląskiego raportuje pogarszającą się sytuację finansową wynikającą z niewystarczającego zabezpieczenia finansowego na pokrycie realnych potrzeb zdrowotnych mieszkańców.

 

Mając na uwadze zdrowie i dobro pacjentów SP ZOZ realizuje świadczenia zdrowotne ponad limit wyznaczony przez NFZ. Obecnie jedynie za I półrocze 2018 roku zrealizowane świadczenia wynoszą 122 %  limitu wyznaczonego przez NFZ co stanowi sumę ponad 2 milionów złotych których NFZ nie wypłacił naszej jednostce. Brak tak istotnych środków powoduje nieustanne pogarszanie się sytuacji finansową SP ZOZ.

 

Nie pozwólmy aby szpital powiatowy był narzędziem w politycznej walce co niestety ma miejsce w obecnym wykonaniu niektórych radnych Rady Powiatu Myszkowskiego.

 

 

Z wyrazami szacunku,

Dyrekcja Szpitala

10

WRZ

2018

484

razy

czytano

69/80

zozmyszkow.pl

Zdjęcie:
Logo serwisu.

SP ZOZ
Myszków

Zdjęcie:
Zdjęcie:

Przewiń stronę na samą górę.

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Formularz kontaktowy

Pytanie do burmistrza

Zgłoś usterkę

Ukryj moduł.