Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

sekretariat@zozmyszkow.pl

+48 34 31 582 00

SP ZOZ Myszków

Twoje życie ma znaczenie

Mapa

strony

Aktualności

Łóżka dla rodziców małych pacjentów szpitala w Myszkowie

Łóżka dla rodziców małych pacjentów szpitala w Myszkowie

Do Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Myszkowie trafiły trzy łóżka od Fundacji Ronalda McDonalda. Będą służyć rodzicom, którzy czuwają przy swoim dziecku przez cały czas jego hospitalizacji. Darowiznę sfinansował Konrad Bajor, franczyzobiorca McDonald’s Polska. W sumie Fundacja przekazała już 1406 łóżek do 95 szpitali w całej Polsce.

Spanie na wygniecionych materacach, twardych krzesłach i niewygodnych fotelach to wciąż codzienność rodziców czuwających przy dzieciach na wielu oddziałach pediatrycznych w Polsce. Te realia sprawiają, że mnóstwo rodzin czuje się w szpitalach niechcianymi gośćmi. Wyrazem namacalnego wsparcia dla rodzin hospitalizowanych dzieci są łóżka, które Fundacja Ronalda McDonalda od 2015 r. przekazuje szpitalom w całej Polsce. Łącznie do użytku rodzin przekazano już 1406 łóżek 95 szpitalom w całym kraju.

To nie tylko odpowiedź na najbardziej przyziemną potrzebę, jak własny kąt do spania w czasie pobytu w szpitalu z dzieckiem. Łóżka od Fundacji Ronalda McDonalda są przede wszystkim wielofunkcyjne i kompaktowe. Dzięki funkcji składania zajmują niewiele miejsca. W ciągu dnia służą jako fotel idealny do przytulania, wspólnego oglądania bajek i czytania książeczek. Wieczorem wystarczy jeden ruch, by zamienić je w wygodne miejsce do spania. Pojemnik na pościel i łatwy do czyszczenia materiał sprzyjają funkcjonowaniu w ciasnych nieraz salach szpitalnych, które muszą służyć za salon, sypialnię i jadalnię w jednym. Dzięki temu rodzic może być blisko pochłoniętego leczeniem dziecka i zadbać o swoją własną regenerację w godnych warunkach.

Szpital przyjazny rodzinie zaczyna się od łóżka dla rodzica. Wspólnie z donatorami wspierającymi naszą misję „Aby rodzina mogła być razem” nie chcemy odkładać na później potrzeb dziecka–pacjenta i jego najbliższych. Przekazywane łóżka są wygodne, praktyczne, a przede wszystkim postawione blisko łóżka chorego dziecka. Fundacja Ronalda McDonalda zmienia w ten sposób rzeczywistość publicznych szpitali dziecięcych – zaznacza Katarzyna Rodziewicz, Prezes Zarządu i Dyrektor Wykonawcza Fundacji Ronalda McDonalda.

Liczba przekazywanych łóżek dla rodziców zależy od donatorów, Przyjaciół Fundacji, rodziców 
i zaangażowanych społeczników. Wśród nich są licencjobiorcy McDonald’s, którzy w ramach programu „Złoty Sąsiad” wspierają lokalne społeczności w całej Polsce. W ubiegłym roku połączyli siły i razem podarowali ponad 250 łóżek dla rodziców szpitalom i oddziałom pediatrycznym w 34 miastach w całej Polsce. W tym roku łączą siły ponownie i podarują ponad 315 łóżek dla rodziców ponad 50 szpitalom. W ramach akcji trzy łóżka do Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Myszkowie sfinansował Konrad Bajor, franczyzobiorca McDonald’s Polska, wspierający Fundację Ronalda McDonalda. Wraz z łóżkami szpital otrzymał sześć nebulizatorów, jeden otoskop i cztery krzesełka.
To kolejna taka darowizna przekazana tej lecznicy przez Fundację. W październiku ub. roku na oddział pediatrii trafiły cztery łóżka dla rodziców.

Wszystko, co można zrobić, żeby umożliwić rodzicom bycie przy swoim dziecku w szpitalu, zasługuje na wsparcie. Dlatego niezmiennie wspieram Fundację Ronalda McDonalda i wszystkie jej inicjatywy – podkreśla Konrad Bajor, franczyzobiorca McDonald’s Polska.

Chciałbym wyrazić ogromną wdzięczność i podziękowania w imieniu dyrekcji oraz wszystkich naszych najmłodszych pacjentów, ich rodziców i personelu medycznego. Dzięki darowiźnie i zaangażowaniu Fundacji Ronalda McDonalda, nasza placówka otrzymała nieocenione wsparcie w postaci łóżek dla rodziców towarzyszących swoim dzieciom w trudnych dla nich chwilach pobytu w szpitalu. Wraz z nimi otrzymaliśmy też sprzęt medyczny, który wspomoże naszych medyków w badaniach najmłodszych. – podsumowuje Krzysztof Bestwina, dyrektor Szpitala w Myszkowie.

16

MAJ

2024

314

razy

czytano

1/80

zozmyszkow.pl

Zdjęcie:
Logo serwisu.

SP ZOZ
Myszków

Zdjęcie:
Zdjęcie:

Przewiń stronę na samą górę.

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Formularz kontaktowy

Pytanie do burmistrza

Zgłoś usterkę

Ukryj moduł.