Ciekawostki
  • W Szpitalu Powiatowym we wszystkich oddziałach zapewniona jest opieka medyczna zapewniająca diagnostykę oraz uwzględniająca wykonywanie specjalistycznych procedur medycznych.dalej
  • Zespół Opieki Zdrowotnej w Myszkowie powstał 01.10.1972 r. w wyniku zespolenia w jedną całość istniejących już zakładów służby zdrowia. W drodze przekształceń istniejącego Zespołu Opieki Zdrowotnej w 1998r. powstał Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej.dalej
  • Poradniach Rejonowo-Specjalistycznych SP ZOZ w Myszkowie świadczą usługi medyczne zgodnie z profilem specjalizacji są wyposażone w sprzęt i aparaturę medyczną umożliwiającą wykonywanie diagnostyki w szerokim zakresie.dalej

List otwarty

Strona główna » Aktualności » List otwarty

wielkość tekstu: A | A | A

Szanowni Państwo, Pacjenci i Mieszkańcy Powiatu Myszkowskiego,

Jako dyrekcja SP ZOZ w Myszkowie podejmujemy nieustanne działania mające na celu zapewnienie stałego i nieustannego dostępu do świadczeń medycznych w naszym szpitalu.

W związku z reformą służby zdrowia i przystąpieniem do Sieci Szpitali w 2017 roku zmieniono model finansowania z dotychczasowego kontraktowego na ryczałtowy. Założeniem zmiany miało być zapewnienie gwarancji lepszego finansowania szpitali oraz likwidacja kolejek pacjentów oczekujących. Tak się jednak nie stało. Obecnie po prawie roku funkcjonowania w nowym systemie okazało się, iż przeznaczone na nasz szpital finanse są zdecydowanie niewystarczające do prawidłowego funkcjonowania naszej jednostki. Dyrekcja mając na uwadze dobro pacjentów nieustannie alarmuje o pogarszającej się sytuacji nie tylko w naszym szpitalu ale w większości szpitali powiatowych na terenie naszego województwa i całego kraju. Działając w porozumieniu ze Związkiem Szpitali Powiatowych Województwa Śląskiego oraz Radą Powiatu Myszkowskiego podjęto w dniu 10 września 2018 roku uchwałę o wyrażeniu chęci przystąpienia do ogólnopolskiego porozumienia szpitali powiatowych wraz z ich organami założycielskimi w celu wspólnej reprezentacji szpitali powiatowych które jako najmniejsze jednostki pozbawione są możliwości negocjacji z Narodowym Funduszem Zdrowia.

 

Szeregiem działań podejmowanych przez Dyrekcję SP ZOZ w Myszkowie są nieustanne wizyty i rozmowy prowadzone w Narodowym Funduszu Zdrowia w Katowicach, jak również uczestniczenie naszych przedstawicieli na spotkaniach w Ministerstwie Zdrowia oraz Resortowych  Komisjach Sejmowych.

 

Dyrektor wystosował również szereg pism do m.in. Pana Prezydenta RP, Pana Premiera RP, Pana Ministra Zdrowia oraz parlamentarzystów i decydentów ziemi myszkowskiej w tym do Pani Poseł do Parlamentu Europejskiego Jadwigi Wiśniewskiej, Pana Posła na Sejm Mariusza Trepki, Pana Wicewojewody Śląskiego Piotra Kołodziejczyka – w których wskazujemy poważne problemy przed którymi stoi myszkowska służba zdrowia licząc na wsparcie i podjęcie dynamicznych działań mających na celu poprawę trudnej sytuacji finansowej.

 

Większość szpitali powiatowych na terenie województwa śląskiego raportuje pogarszającą się sytuację finansową wynikającą z niewystarczającego zabezpieczenia finansowego na pokrycie realnych potrzeb zdrowotnych mieszkańców.

 

Mając na uwadze zdrowie i dobro pacjentów SP ZOZ realizuje świadczenia zdrowotne ponad limit wyznaczony przez NFZ. Obecnie jedynie za I półrocze 2018 roku zrealizowane świadczenia wynoszą 122 %  limitu wyznaczonego przez NFZ co stanowi sumę ponad 2 milionów złotych których NFZ nie wypłacił naszej jednostce. Brak tak istotnych środków powoduje nieustanne pogarszanie się sytuacji finansową SP ZOZ.

 

Nie pozwólmy aby szpital powiatowy był narzędziem w politycznej walce co niestety ma miejsce w obecnym wykonaniu niektórych radnych Rady Powiatu Myszkowskiego.

 

 

Z wyrazami szacunku,

Dyrekcja Szpitala

ZAŁĄCZNIKI

czytano: 503 razy

autor: zozmyszkow.pl

data dodania: 2018-09-10 14:06:43

SP ZOZ Myszków
ul. Aleja Wolności 29, 42-300 Myszków

tel.: (34) 3158-200
e-mail: sekretariat@zozmyszkow.pl

  • 8
  • gal19
  • 5
  • 1
  • 58306
Serwis Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Myszkowie. Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Myszkowie świadczy usługi medyczne w ramach umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia.
Poleć stronę
Zapytanie
Facebook
Wersja mobilna