Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

sekretariat@zozmyszkow.pl

+48 34 31 582 00

SP ZOZ Myszków

Twoje życie ma znaczenie

Mapa

strony

Aktualności

Cztery łóżka, sprzęt medyczny oraz urządzenia AGD od Fundacji Ronalda McDonalda...

Cztery łóżka, sprzęt medyczny oraz urządzenia AGD od Fundacji Ronalda McDonalda...

Do Samodzielnego Publicznego Zespół Opieki Zdrowotnej w Myszkowie trafiły cztery łóżka, sprzęt medyczny oraz urządzenia AGD od Fundacji Ronalda McDonalda. Będą służyć rodzicom, którzy czuwają przy swoim dziecku przez cały czas jego hospitalizacji. Darowiznę sfinansował Konrad Bajor, franczyzobiorca McDonald’s Polska.

 

Łóżka od Fundacji Ronalda McDonalda są przede wszystkim wielofunkcyjne i kompaktowe. Dzięki funkcji składania zajmują niewiele miejsca. W ciągu dnia służą jako fotel idealny do przytulania, wspólnego oglądania bajek i czytania książeczek. Wieczorem wystarczy jeden ruch, by zamienić je w wygodne miejsce do spania. Pojemnik na pościel i łatwy do czyszczenia materiał sprzyjają funkcjonowaniu w salach szpitalnych. Dzięki temu rodzic może być blisko pochłoniętego leczeniem dziecka i zadbać o swoją własną regenerację w godnych warunkach.

 

Chciałbym wyrazić ogromną wdzięczność i podziękowania w imieniu dyrekcji oraz wszystkich naszych najmłodszych pacjentów, ich rodziców i personelu medycznego. Dzięki hojnej darowiźnie Fundacji Ronalda McDonalda, nasza placówka otrzymała nieocenione wsparcie dla rodziców towarzyszących swoim dzieciom w trudnych dla nich chwilach pobytu w szpitalu. Wraz z łóżkami otrzymaliśmy wyposażenie AGD, które zapewni funkcjonalność pomieszczeń i sprawi, że czas pobytu rodziców towarzyszących swym pociechom w szpitalu będzie przebiegał w komfortowych warunkach. – podkreśla dr n. med. Adam Miśkiewicz, lekarz naczelny szpitala.

 

Szpital przyjazny rodzinie zaczyna się od łóżka dla rodzica. Wspólnie z donatorami wspierającymi naszą misję „Aby rodzina mogła być razem” nie chcemy odkładać na później potrzeb dziecka–pacjenta i jego najbliższych. Przekazywane łóżka są wygodne, praktyczne, a przede wszystkim postawione blisko łóżka chorego dziecka. Fundacja Ronalda McDonalda zmienia w ten sposób rzeczywistość publicznych szpitali dziecięcych – zaznacza Katarzyna Rodziewicz, Prezes Zarządu i Dyrektor Wykonawcza Fundacji Ronalda McDonalda.

Darowiznę sfinansował i przekazał Konrad Bajor, franczyzobiorca McDonald’s Polska, prywatnie Przyjaciel Fundacji. Wraz z łóżkami szpital otrzymał dwa nebulizatory, dwie wagi niemowlęce, lodówkę, trzy mikrofalówki i pięć czajników.

Cieszę się, że mogłem odpowiedzieć na potrzebę oddziału pediatrycznego tutejszego szpitala i razem z łóżkami przekazać sprzęt medyczny i sprzęt AGD. Łóżka dla rodziców zapewniają bliskość, a więc coś ogromnie ważnego z punktu widzenie hospitalizowanego dziecka. Sprzęt AGD zapewni rodzicom jeszcze większy komfort pobytu w szpitalu, a sprzęt medyczny ułatwi pracę personelowi medycznemu – podkreśla Konrad Bajor, franczyzobiorca McDonald’s Polska.

Z dużą radością przyjmujemy od Fundacji Ronalda McDonalda łóżka dla rodziców towarzyszących dzieciom podczas ich hospitalizacji. Dziękujemy za nie, dziękujemy również za ufundowany sprzęt medyczny i sprzęt AGD. Jesteśmy przekonani, że przekazana darowizna pozytywnie wpłynie na samą atmosferę na oddziale pediatrycznym – przekonuje Katarzyna Dewor, ordynator oddziału pediatrycznego Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Myszkowie.

09

PAŹ

2023

1104

razy

czytano

5/80

zozmyszkow.pl

Zdjęcie:
Logo serwisu.

SP ZOZ
Myszków

Zdjęcie:
Zdjęcie:

Przewiń stronę na samą górę.

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Formularz kontaktowy

Pytanie do burmistrza

Zgłoś usterkę

Ukryj moduł.